Pilarki, które ratują życie

kursy-pilarskiePilarki łańcuchowe kojarzone są na ogół z wykonywaniem prac ogrodniczych czy rolniczych. Rzadko kiedy wspomina się o innej, bardzo ważnej roli, którą wykonują. W wielu sklepach można zakupić sprzęt, który występuje pod kategorią „ratownicze”. W jaki więc sposób pilarki mogą przysłużyć się różnym formom ratownictwa?

  • Huragany

piłyZamknięte na skutek huraganów drogi to utrapienie nękające kierowców oraz przechodniów. Huragan niszczący drzewa może również stanowić zagrożenie dla życia ludzi oraz zwierząt. W wypadku złamania drzewa potrzebna jest pomoc operatora pilarki ratowniczej.

  • Akcje przeciwpowodziowe

W wypadku powodzi w mieście lub na wsi również może dojść do zniszczenia drzew. Burze, opady gradu i inne zjawiska pogodowe mogą być niebezpieczne i powodować utrudnienia w miejscu, które i tak jest już sparaliżowane ze względu na zalanie terenu.

  • Pożary

pozarOstatnim bardzo ważnym przykładem wykorzystania pilarek ratowniczych są sytuacje pożarowe. W takich momentach, gdy ludzi ogarnia panika, potrzebny jest operator pilarki łańcuchowej spalinowej, który będzie w stanie przedrzeć się przez niebezpieczne miejsca i odblokować drogę – w ten sposób niejednokrotnie można uratować życie komuś, kto nie ma możliwości ucieczki. Kurs na pilarki można zrobić w: 
http://www.centrumszkolen.net/kurs-pilarza-kursy-na-pilarki-spalinowe-i-elektryczne-lancuchowe-i-tarczowe/

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.